هیئت مجازی کتاب

هیئت مجازی کتاب

پیام های کوتاه

بایگانی

آخرین نظرات

 • ۲۷ ارديبهشت ۹۸، ۱۵:۴۵ - پریسا نامجو
  عالی..
 • Cougar

  متن تصویر

 • Lions

  متن تصویر

 • Snowalker

  متن تصویر

 • Howling

  متن تصویر

 • Sunbathing

  متن تصویر

یک لرن مرجع تخخصی وبلاگ نویسان

آخرین مطالب

۹ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

معرفی کتاب توسط وبلاگ...زلال حکمت

قرآن مهم ترین فلسفه روزه را کسب تقوا می داند:
یا ایها الذین امنوا کتب علیکم الصیام کما کتب علی الذین من قبلکم لعلکم تعقلون
(ای اهل ایمان روزه بر شما واجب شد؛همان گونه که بر پیشینیان شما، شاید اهل تقوا شوید."بقره 183" )
بی تردید این فریضه الهی علاوه بر تأثیرات عمیق معنوی بر روح و روان انسان، فوایدی نیز برای جسم مادی آدمی در بر دارد.
(...کتاب حاضر یک کتاب "طبی " است که یک طبیب روسی بر اساس تجربیات و مطالــعاتی کـــه نتیجه
۱۰ نظر موافقین ۷ مخالفین ۰ ۳۱ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۱

معرفی کتاب وبلاگ...تا اینجا خواندم

"...یک بار رفته بودم بعلبک، صبح بود، که امام موسی صدر گفت "بلند شو ببین دکتر مصطفی کجاست."

هتل در اختیار امام موسی صدر بود.در اتاق ها را باز می کردم و می رفتم بالای سر آنهایی که خواب بودند.برگشتم.

۱۶ نظر موافقین ۹ مخالفین ۰ ۲۷ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۱

معرفی توسط وبلاگ...سداد

 

پسران دوزخ، فرزندان قابیل، اولین کتاب در موضوع داعش است که به سبک رمان درآمده و حقیقت داعش را به منصه ی ظهور گذاشته است.در این داستان یک شخصیت ایرانی به نام فاطمه برای سخنرانی به عراق می رود که توسط گروهک

۹ نظر موافقین ۱۲ مخالفین ۰ ۲۴ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۱

معرفی توسط وبلاگ...دلانه

درمقدمهٔ این رمان آیات 11 و12 سورهٔ مبارکهٔ طه آمده است که: «پس چون آمد آن درخت را، ندا در داده شد: ای موسی، همانا من پروردگار تو هستم، حب دیگری را، جز خدا، از قلب بشوی و بیرون کن، قطعاً تو در سرزمین پاک و مقدس «طوی» هستی

۱۲ نظر موافقین ۶ مخالفین ۰ ۲۰ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۱


سلام

(کتاب چراغ روشن "شرح حکمت 147 نهج البلاغه") اثر پژوهش گر ؛ "محمد حسین تقوایی" توسط انتشارات فرنام  در 80 صفحه و به قیمت 6500 تومان به بازار کتاب عرضه شد.
امام علی (ع) در این گفتار حکیمانه خطاب به کمیل،با محوریت "دانش و دانش اندوزی" مردم را به سه دسته تقسیم کرده و ضمن تحلیل روان شناختی هر سه گروه،به مقایسه "علم" با "ثروت" می پردازند.
نویسنده ضمن شرح این حکمت ارزشمند به کشف ارتباط کلام علوی با قرآن مجید و تبیین این پیوستگی ها پرداخته است.
از متن کتاب:
(...امروز متاسفانه یکی از آسیب های مهم در حوزه دین داری متدینین،این است که در مورد شخصیت والای اهل بیت "ع" و اولیاء خدا دچار نوعی "شعارزدگی" شده اند.
پیرامون این چهره های برجسته و  الهی زیاد می گویند و به گونه ای حیرت آمیز از جلوه های شخصیتی آنها یاد می کنند، اما جنبه الگو گیری و تاثیری که این شخصیت ها باید در زندگی ما داشته باشند به فراموشی سپرده می شوند.
مهم ترین درس حکمت 147 نهج البلاغه این است که کمیل - شخصیتی غیر معصوم - که هم افق "عصمت" راه کمال را می پیماید؛ با کسب معرفت نسبت به امام زمانش و پیروی از وی به چنان وسعت ظرفیت و عظمت روح می رسد که محرم اسرار امام "ع" می شود و دست در دست امام عصرش قدم به بیابان می نهد تا پذیرای یک مکتب درخشان و سازنده تربیتی و اخلاقی شود..." ص 29 کتاب")
۱۱ نظر موافقین ۷ مخالفین ۰ ۱۸ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۱

معرفی توسط وبلاگ...زلال حکمت

.

1.(حضرت مهدی "علیه السلام" فروغ تابان ولایت)
نویسنده : حجت الاسلام مرحوم محمد محمدی اشتهاردی
ناشر: انتشارات مسجد جمکران
این کتاب که دهمین مجموعه از کتاب های (آشنایی با امام زمان "علیه السلام") است،به قلم شیوا و روان مرحوم محمدی اشتهاردی نگارش یافته و انصافا برای جوانان در جهت آشنایی با حضرت ولی عصر "علیه السلام و عجل الله تعالی فرجه" منبع بسیار مناسب،سودمند و قابل استفاده ای است.
از ویژگی های ارزشمند این کتاب،پاسخ به پرسش ها و شبهات مربوط در آخر هر فصل می باشد.
علاوه بر این در فصل سوم کتاب به بیست و هفت سؤال و شبهه در حوزه معارف مهدویت پاسخ داده شده است.
زندگی نامه حضرت،غیبت،انتظار ،یاران امام،ملاقات با حضرت، حکومت امام و اهمیت خودسازی در عصر غیبت از جمله مباحث مطرح شده در این کتاب می باشد.
از متن کتاب:
(...هنگام ظهور امام قائم "عج" آن حضرت قبل از آنکه کنار کعبه برود و بر آن تکیه کند و صدای دل آرای خود را به جهانیان برساند،در مکانی به نام "ذی طوی" در انتظار 313 نفر از یاران خاصش توقف می کند تا این که آنها می آیند و به آن حضرت می پیوندند..."ص 222")
تعداد صفحات: 350/چاپ هشتم 1381/قیمت: 1000تومان
.
.
 
2. (انتظار موعود ویژه نامه مسابقه میثاق با خورشید پنهان 4)
اثر : هیات تحریریه
ناشر: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود و مرکز تخصصی مهدویت (به سفارش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود استان فارس و معاونت پرورشی سازمان آموزش و پرورش فارس)
این کتاب که در واقع ضمیمه فصلنامه علمی تخصصی "انتظار موعود" است،مشتمل بر چهارده فصل و حاوی مسائل اساسی در حوزه مهدویت می باشد.
عنوان فصل چهاردهم کتاب، "کتاب شناسی مهدویت" است که به معرفی شانزده کتاب مهم مهدوی می پردازد.
اندیشه موعود در ادیان ابراهیمی،مدیریت مهدوی، مهدویت و غرب،تربیت نسل منتظر،انحراف از مهدویت و...از مهم ترین عناوین این مجموعه می باشند.

از متن کتاب :
(...ادعای دروغین "بابیت" ، از زمان امامان تا قرن حاضر، کم و بیش رواج داشته است.اما هیچ یک از مدعیان دروغین آن به اندازه میرزا علی محمد باب ، جامعه اسلامی را به انحراف نکشاند..."ص 172")
تعداد صفحات:  272/بی تا/قیمت : 4000 تومان
..
.
.
3.(آسیب شناسی جامعه منتظر)
نویسنده : سید محمد میرتبار
ناشر: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود"عجل الله تعالی فرجه"
نویسنده در این کتاب،آسیب های جامعه منتظر را در دو حوزه "آسیب های فکری و اعتقادی" و "آسیب های رفتاری" تبیین و بررسی کرده و عوامل پیدایش این آسیب ها را ذکر و تحلیل نموده است.
نویسنده همچنین آثار و پیامدهای این آسیب ها را بیان کرده و راهکارهایی را برای مبارزه با آنها پیشنهاد داده است.
فصل آخر کتاب به "بازخوانی پرونده های مدعیان دروغین" می پردازد و عوامل انحراف آنها را بیان می کند.

از متن کتاب:
(...در طرح مباحث مهدویت، جامع نگری لازم است و مقصود این است که هنگام گفت و گو درباره یک موضوع، مجموعه معارف مهدویت مورد مطالعه قرار گیرد؛زیرا گاهی بعضی افراد،با مطالعه برخی روایات و بدون در نظر گرفتن روایات دیگر،تحلیل های نادرستی از جریان مهدویت بیان می کنند..."ص 81 ")
تعداد صفحات : 256//اپ دوم 1390/قیمت: 3500 تومان
۶ نظر موافقین ۶ مخالفین ۰ ۱۲ خرداد ۹۴ ، ۱۱:۲۸

معرفی توسط وبلاگ سابق...این روزها

سلام...دامنه ی کتاب های مهدوی آن قدر گسترده اند که گلچین کردن آن ها کار چندان ساده ای نیست. از مباحث شناخت و انتظار و تکالیف منتظران گرفته تا دشمن شناسی و آسیب شناسی.

معرفی این هفت کتاب پیشکشی ست به امام عصر "عج" که :"مَنْ ماتَ وَ لَمْ یَعْرِفْ إمامَ زَمانِهِ ماتَ مَیْتَةً جاهِلِیَّةً" !

 

1. قیام و انقلاب مهدی "ع"

انتشارات صدرا در کتاب 120 صفحه ای قیام و انقلاب مهدی "ع" مجموعه ای از یادداشت های شهید مطهری را گردآوری نموده است.

شهید مطهری در این کتاب ضمن بیان مقدمه ای در باب ضرورت پرداختن به مهدویت, مباحثی چون انتظار فرج , اقسام انتظار, جامعه ی ایده آل , قرآن و تاریخ و ...را از دیدگاه فلسفه تاریخ بیان نموده است.

بخشی از این کتاب:

آرمان قیام و انقلاب مهدی (علیه السلام) یک فلسفه بزرگ اجتماعی اسلامی است. این آرمان بزرگ, گذشته از این که الهام بخش ایده و راهگشا به سوی آینده است, آینه ی بسیار مناسبی است برای شناخت آرمان های اسلامی.

این نوید, ارکان و عناصر مختلفی دارد که برخی فلسفی و جهانی است و جزئئ از جهان بینی اسلامی است, برخی فرهنگی و تربیتی است, برخی سیاسی است, برخی اقتصادی است, برخی اجتماعی است, برخی انسانی یا انسانی- طبیعی است.

.

.

.

2. مکیال المکارم

دوره دوجلدی کتاب مکیال المکارم تالیف آیه الله سید محمد تقی موسوی اصفهانی می باشد.

کتابی جامع و کامل که اغلب اوقات نام آن را در پاورقی ها و منابع سایر کتاب ها دیده ایم.

جلد اول کتاب شامل مباحثی چون شناخت امام زمان "عج", اثبات امامت ایشان, حقوق حضرت, و نتایج دعای فرج می باشد. اوقات تاکیید شده برای دعا, چگونگی دعا برای تعجیل فرج و تکالیف منتظران از جمله فصل های جلد دوم این کتاب هستند.

استفاده از منابعی چون اصول کافی, علل الشرایع, احتجاج, بحار الانوار و... در کتاب مکیال المکارم به استحکام و سندیت آن افزوده است. ناشر این کتاب نشر اسوه می باشد.

بخشی از این کتاب:

بارزترین صفت نیکویش عدالت است, لذا به "عدل" ملقب گردیده, چنان که در دعایی که از خود آن حضرت برای شب های ماه رمضان روایت شده (معروف به دعای افتتاح) آمده است: "اللهم وصل علی ولی امرک القائم المومل و العل المنتظر". پروردگارا و درود بفرست بر ولی امرت که قیام کننده و امید مردم و عدل منتظر است.

و در حدیث ابی که در کمال الدین روایت شده از رسول اکرم "صلی الله علیه و آله و السلم" در وصف امام قائم "عج" آمده: "اول العدل و آخره..." اول و آخر عدل است... .

.

.

.

3.دادگستر جهان:

جزو تالیفاتی ست که با بیانی ساده و به صورت پرسش و پاسخ، بین برخی از فرهیختگان تالیف شده است.

شروعی مناسب برای شناخت مباحث مهدوی ، اعتقاد به امام زمان "عج" ،احادیث مجعول، یاوران امام زمان "عج"، قرآن و مهدویت، شبهات شیعه و سنی و...به حساب می آید.

آیه الله ابراهیم امینی، مولف کتاب دادگستر جهان با استفاده از روایات معصومین "علیهم السلام"، مطالب ارزنده‌ای برای استفاده عموم ـ به ویژه جوانان ـ ارائه کرده است.

این کتاب 328 صفحه ای، قریب به بیست بار تجدید چاپ و به برخی از زبان‌ها نیز ترجمه شده است. انتشارات شفق، چاپ کتاب را عهده دار بوده است.

بخشی از این کتاب:

مهندس: گفته شده است که امام حسن عسکری(علیه السلام) در مرض فوت، مادرش را وصى قرار داد تا در کارهایش رسیدگى کند واین موضوع پیش قضات وقت به اثبات رسید اما اصلاً از فرزندش اسمى نبرد وبعد از مرگ، اموالش در بین مادر وبرادرش تقسیم شد؛ در صورتیکه اگر فرزندى داشت باید او را نیز در ضمن وصیتش نام برده باشد تا از ارث محروم نگردد.

هوشیار: امام حسن(علیه السلام) موضوع فرزندش را عمداً در وصیت مکتوم داشت تا او را از خطراتیکه از ناحیهء سلطان وقت متوجه بود نجات دهد،آن جناب به قدرى در این موضوع اهتمام مى ورزید واز کشف تولد فرزندش بیم وهراس داشت که گاهى ناچار مى شد از خواص اصحابش نیز تقیه نموده موضوع را برایشان مشتبه سازد.

.

.

.

4. استراتژی انتظار

کتابی سرشار از دغدغه؛ طرحی برای خروج از ایستایی و رکود؛ نگاهی به آینده و درست حرکت کردن در مسیر پیش رو!

اسماعیل شفیعی سروستانی مولف این کتاب، با نقشه ای که دلسوزانه آن را طراحی نموده، سعی داشته نقد خود را به حوادث بعد انقلاب نشان دهد و عیب ها و خطاهای گام های پیموده شده را اصلاح نماید و در آخر راه اصیل انتظار را به منتظران ارائه کند .

لحن کوبنده این کتاب 176 صفحه ای خواننده را وادار می کند تا در پایان از خود بپرسد در کدام نقطه از جاده انتظار قرار دارد و قرار است ازین پس به کجا برسد؟

انتشارات "موعود" ناشر دوره ی سه جلدی کتاب استراتژی انتظار می باشد.

بخشی از این کتاب:

متذکر این نکته می شوم که آنچه باید فراروی جوانان قرار می گرفت قبل از هر چیز الزاما می بایست از این ویژگی; یعنی «رویکرد به آینده » برخوردار باشد .اما ویژگی دوم: طی دهه شصت، همه چیز مهیای طرح و پذیرش موضوعی نو بود و جوانان نیز مستعد سیر در مسیری که روی به آینده داشت، اما تنها نظریه ای می توانست همه گیر و موج آفرین شود، که در «مافی الضمیر» ریشه داشته باشد . تمنیات بسیاری برانگیزاننده اند، اما صرف نظر از نیازهای برساخته و کاذب تنها برخی امور، ذاتی وجود آدمی اند و به عنوان عنصر مشترک همگان را دربر می گیرند . چنان که «انتظار» ذاتی وجود آدمی است و ریشه در مافی الضمیر همه بندگان دارد و از آن به عنوان «امر مشترک » می توان یاد کرد.

.

.

.

5. از این جا تا دولت کریمه

ازدیگر تالیفات موسسه موعود عصر میباشد که با قلم اسماعیل شفیعی سروستانی به نگارش درآمده. "گام به گام تا استراتژی انتظار" عنوانی ست که بر روی جلد کتاب دیده می شود و به نوعی می توان آن را مکمل کتاب استراتژی انتظار دانست.

مجموعه مقالات,دغدغه ها و دردمندی های مولف در باب مهدویت و انتظار با عناوینی ادبی و زیبا محتوای کتاب را شکل داده اند.

لحن خودمانی و روان این کتاب 448 صفحه ای, همراه با طرح جلد و گرافیک زیبا از مزیت های آن به حساب می آیند.

بخشی از این کتاب:

هرروز که می گذرد بر میزان گفت و گو درباره ی حضرت صاحب الزمان "عج" , نشر مطالب مرتبط با مباحث مهدوی و برگزاری جلسات دعا و نیایش افزوده می شود و مردم بیش از پیش اشتیاق حضور در اماکنی را پیدا می کنند که نام و یاد حضرت را زنده می کند. هیچ کس نمی تواند منکر حضور رو به تزاید مردم در مسجد جمکران باشد, چنان که کمتر شهر و بخشی را در سرتا سر ایران می توان سراغ گرفت که صبح جمعه در آن جا مجلس دعای ندبه تشکیل نشود.

ذکر نام حضرت دل ها را آرامش می بخشد و همگان را ذاکر مهدی "عج" می کند.

.

.

.

6. معرفت امام زمان (ع) و تکلیف منتظران

گستره و دامنه معرفت امام مهدی "عج", ابراهیم شفیعی سروستانی, مولف این کتاب را برآن داشته تا به تالیف این کتاب بپردازد.

این کتاب 728 صفحه ای که در قطع وزیری توسط انتشارات موعود عصر به چاپ رسیده دو مبحث مهم را در برگرفته است: نخست، مباحث ناظر بر شناخت امام مهدى علیه‏السلام و ویژگى‏هاى آن حضرت به عنوان امام زمان و آخرین حجت خدا بر روى زمین؛ دوم مباحث ناظر بر شناخت، تکالیف و وظایف منتظران در عصر غیبت، در وجوه فردى و اجتماعى.

بهره مندی از منابع اصلی و ست اول,سیر مناسب و منطقی ارائه مطالب و پاسخ گویی به برخی از شبهات مهدوی از امتیازهای این کتاب به شمار می آیند.

بخشی از این کتاب:

در آغاز فصل پنجم، از برخی روزها و ماه‌های سال که انتظار در آنها جلوه و درخشش بیشتری دارد، همچون شب نیمه شعبان و ماه مبارک رمضان یاد و اعمال و ادعیه خاص این ایام بیان شده است و در پایان آن نیز به دلیل ارادت وصف ناشدنی همه شیعیان ایران اسلامی به هشتمین امام معصوم، حضرت رضاعلیه‌السّلام، به بررسی باور مهدوی در کلام رضوی پرداخته شده و بخشی از روایاتی که از آن حضرت در زمینه باور مهدوی و فرهنگ انتظار نقل شده، مورد بررسی قرار گرفته است.

 .

.

.

7. فرهنگ الفبایی مهدویت - موعودنامه

کتابی ست ساده و روان که فرهنگ الفبای مهدویت را در دل خود جمع آوری کرده.

کتاب در 800 صفحه و در قطع وزیری ، توسط مجتبی تونه ای به نگارش درآمده و نشر آن را انتشارات مشهور عهده دار بوده است.

حضرت مهدی(عج)، غیبت، انتظار و ظهور، از جمله مباحثی ست که در این کتاب به آن پرداخته شده و در ذیل هر واژه توضیحات مربوط به آن به چشم می خورد.

مخاطب کتاب در درجه اول جوانان و بعد عموم مردم هستند. استفاده از روایات ترجمه شده به درک بهتر مطالب کتاب کمک شایسته ای کرده است .

بخشی از این کتاب:

محبوب کردن حضرت: از وظایف ما در عصر غیبت، محبوب کردم حضرت مهدی "عج" در میان مردم است. در روایتی آمده است: «خداوند رحمت کند بنده ای که ما را نزد مردم محبوب نماید و ما را در معرض دشمنی و کینه توزی آنان قرار ندهد».از امام صادق (علیه السلام) روایت شده که : «خداوند رحمت کند بنده ای را که مودت مردم را به سوی ما می کشاند».

۱۴ نظر موافقین ۷ مخالفین ۰ ۱۰ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۱

معرفی توسط وبلاگ...چراغ

 

"روی ماه خداوند را ببوس" به گمانم اولین اثر مصطفی مستور است؛ این کتاب تا سال 1392 (نسخه ای که به دست من رسیده)به چاپ چهل و ششم رسیده است.

*خلاصه: یونس فردوس دانشجوی دکتری رشته ی پژوهش اجتماعی است که برای تز دکترایش، موضوع خودکشی یک

۱۶ نظر موافقین ۳ مخالفین ۰ ۰۶ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۱

معرفی توسط وبلاگ...ذره

*خونین شهر.... کتاب کوچکِ بزرگ

بعضی کتاب ها کوچکند اما کافی است تاصفحه ای از آن را باز کنی و چند خطش را بخوانی و بعد از ساعتی ببینی تمام ویا  دست کم نصف کتاب را خوانده ای و مدام آرزو کنی که کاش تمام نشود...

یکصد روایت کوتاه و متفاوت  که تا به حال نخوانده اید  با هم کتاب خونین شهر از مجوعه روزگارانی را تشکیل می دهند که توشط انتشارت روایت فتح منتشر شده است.کتابی کوچک و پالتویی که به راحتی می توان با خود  همراه داشت .

کتابی که وقت های مرده شما را دوباره زنده می کند.همانطور که این کتاب روایت مستند از کسانی است که خرمشهررا تا آنجا که توان داشتند زنده  و مقاوم نگه داشتند.

کتاب خونین شهر پاسخ به آنهایی است که وقت بسیار کمی برای مطالعه کتاب های خوب دارند.

 همین چند خط  زیراز پشت جلد کتاب بهانه ای  است برای داشتن و خواندن این کتاب:

"شاید بتوان گفت صدای اولین گلوله های جنگ را خرمشهری ها شنیدیند.همه چیز از خرمشهر شروع شد.همه ی چیزهایی که شنیده ایم و می دانیم یا شنیده ایم ونمی دانیم....."

پ.ن:

روزگاران 17: کتاب خونین شهر 

گردآورنده کتاب: لعیا رزاق زاده/ناشر کتاب : روایت فتح/قطع: پالتویی/چاپ جاری: 2/تعداد صفحات: 101/قیمت 1100 تومان

.

.

 *خرمشهر در جنگ طولانی....کتابِ بزرگِ بزرگ

۱۱ نظر موافقین ۴ مخالفین ۰ ۰۳ خرداد ۹۴ ، ۰۰:۰۱